• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • ikona resetu interlinii
  • ikona większej interlinii+
  • Kontrast:
  • ikona włączania kontrastu
  • ikona wyłączania kontrastu
  • Mapa strony:
  • ikona mapa strony

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekroczyły po raz pierwszy progi przedszkola - dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu.

W poniedziałek 13 czerwca dzieci z grupy IV i kilkoro z grupy III po raz ostatni zaprezentowały swoje talenty na występach przedszkolnych. Starszaki żegnały się ze swoimi paniami i przedszkolem. Po występie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

We czwartek 9 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "SZPITAL PLUSZAKA DLA PRZEDSZKOLAKA". Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, postępowania w sytuacji zagrożenia życia i wzywania pomocy. W ramach zajęć omówiono realistyczny zabawkowy model karetki z możliwością zajrzenia do środka, wydający dźwięki i mrugający, zapoznanie się z ambulansem oraz z prawidłowym postępowaniem, gdy go zobaczymy. Warsztaty prowadził ratownik medyczny, któremu towarzyszył wielki Miś. Do dyspozycji była też cała torba zabawkowych narzędzi medycznych oraz te prawdziwe realistyczne. Kolejną atrakcją był fantom dziecka, na którym każdy z uczestników mógł przećwiczyć udrażnianie dróg oddechowych.

We środę 1 czerwca w naszym przedszkolu gościł taniec i wesoła muzyka, aby umilić i uprzyjemnić wszystkim dzieciom ich dzień – Dzień Dziecka. Wodzirejami tej wspaniałej zabawy byli artyści Teatru Złoty Dukat – pani i pan Nutka. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w proponowanych atrakcjach, a było ich sporo... między innymi: konkursy „zamiatanie śmiecia", „pływanie w morzu", „sałatka owocowa i warzywna", barwne korowody, tęczowy tunel, bańki mydlane oraz tańce w dyskotekowych rytmach.

W poniedziałek 30 maja przedszkolaki z grupy Biedronek, Motylków i Żuczków gościły swoich Rodziców na uroczystości z okazji ich święta. Każda z grup przygotowała swoim bliskim montaż słowno – muzyczny w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, którą każdego dnia okazują im Rodzice. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły wzruszonym Rodzicom własnoręcznie wykonane i pomalowane gipsowe obrazki.

We środę 25 maja najstarsza grupa - "Pszczółki" uczestniczyła w warsztatach plastyczno - technicznych, zorganizowanych w siedzibie Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Namysłowskiej. Spotkanie pod hasłem "Pan Ziemniak" obfitowało w szereg doświadczeń i eksperymentów, które dzieci wykonywały samodzielnie. Kończąc zabawy z ziemniakiem w roli głównej, wykonały pracę plastyczną pt. "Stempelkowe truskaweczki".

We wtorek 24 maja 2016 roku dzieci z grupy IV wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaków na Pradze Północ. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi NR 30 w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 2. Wybrana drużyna reprezentowała przedszkole w poszczególnych konkurencjach. Podczas zawodów dzieci mogły zaprezentować sprawność fizyczną, gotowość do współdziałania w zespole, a kibice stosowali się do zasad właściwego dopingu sportowego.

Zabawy i sportowej rywalizacji było, co nie miara. I choć nie zajęliśmy miejsca na podium to każdy czuł się prawdziwym sportowcem. Uczestnicy otrzymali nagrody, a nasze przedszkole pamiątkowy dyplom.

W poniedziałek 16 maja w teatrze „Baj" odbył się XXI Przegląd Artystyczny z cyklu „Mikrofon dla najmłodszych" pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo". Najstarsze grupy z 13 praskich przedszkoli prezentowały swoje pomysły na zdrowy styl życia w formie tańca i piosenki. Dzieci z naszego przedszkola w krótkiej etiudzie muzyczno – tanecznej pokazały przedstawienie „Na jagody" wprowadzając nastrój baśni i wesołej zabawy przy piosence „Czerwone jagody". Wszyscy wykonawcy otrzymali brawa i podziękowania za występy niosące radość, zabawę i treści związane ze zdrowym żywieniem.

We wtorek 10 maja wszystkie przedszkolaki wzięły udział w całodniowej wycieczce autokarowej do gospodarstwa agroturystycznego "Racibory". Pogoda na taką wyprawę była wymarzona. Gospodarze powitali dzieci słodkim poczęstunkiem: pysznymi pączkami oraz domowym kompotem z rabarbaru. Po przekąsce przedszkolaki zwiedzały gospodarstwo. Miłąy okazję z bliska przyjrzeć się zwierzętom hodowlanym takim jak: kury, kozy, krowy, koń. Tego ostatniego karmiły świeżym sianem. Wszystkie dzieci uczestniczyły w przejażdżce na kucykach. W przerwach między atrakcjami a posiłkami przygotowanymi przez gospodarzy dzieci wesoło bawiły się i odpoczywały na łące pełnej zieleni i wiosennych polnych kwiatów.

W piątek 6 maja dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Dowiedziały się z czego i jak wykonuje się odlewy gipsowe. Samodzielnie przygotowały masę z gipsu ceramicznego i wykonały z pomocą po trzy odlewy: śiwcznik, obrazek oraz ramkę.

We środę 27 kwietnia w przedszkolu nr 174 przy ul. Markowskiej 8 odbył się konkurs recytatorski pt. "Przedszkolaki w krainie poezji współczesnej" pod patronatem zastępcy burmistrza Pragi - Północ Dariusza Kacprzaka. Nasze przedszkole reprezentowały Natalia Walczak z gr III z wierszem Doroty Głośnickiej "Promyczek" oraz Milena Ciemieniewska z wierszem Danuty Gellner "Kubełek". 

W poniedziałek 25 kwietnia w obecności dzieci i rodziców pani dyrektor Anna Namielska dokonała uroczystego otwarcia wystawy "Smacznie, zdrowo, kolorowo". Ekspozycja prac dzieci jest przekrojem różnorodnych technik plastycznych obrazujących wiedzę o temtyce zdrowego odżywiania. Dzieci w trakcie wielu zajęć prowadzonych w każdej z grup wiekowych przyswoiły wiadomości o produktach spożywczych, warzywach, owocach oraz ich walorach zdrowotnych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju każdego dziecka.

We czwartek 21 kwietnia dzieci z grupy III odwiedziły pobliski Dom Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków. Celem tej wizyty było obejrzenie wystawy prac "Wiosna na łące" wykonanych przez dzieci z przedszkola nr 173 mieszczącego się przy ul. Szymanowskiego 5a. Po obejrzeniu wystawy dzieci były widzami krótkiego programu artystycznego o tematyce wiosennej.

We czwartek 21 kwietnia dzieci były widzami podczas przedstawienia "Zuzia w krainie czarów" w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Kuffer. Przedszkolaki poznały przygody dziewczynki o imieniu Zuzia nielubiącej chodzić do szkoły. W zaczarowanej krainie, do której się dostała spotkały niezwykłe bajkowe postacie: robota, który lubił tańczyć, śpiewającego kowboja, krasnala, który wszystko zapomniał, dobrego smoka i czarownicę. Zuzia po wielu niezwykłych i trochę niebezpiecznych przygodach zatęskniła za domem i szkołą, która jest całkiem fajna.

We wtorek 19 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w kolejnym koncercie Filharmonii Przedszkolaka. Tematem przewodnim koncertu były "Muzyczne przeciwieństwa". Dzieci mogły rozpoznawać różne dźwięki: głośne - forte oraz ciche - piano, które wspólnie z prowadzącym wyklaskiwały i porównywały ich natężenie. Przypomniały sobie nazwy instrumentów smyczkowych: skrzypce, altówka i wiolonczela.

13 kwietnia 2016 roku dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 258. Przedszkolaki zwiedzały szkołę, zobaczyły m.in. świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną, sale lekcyjną, gabinet pielęgniarki, czy szatnie. Dzieci miały również okazję obejrzeć występ klasy sportowej, przygotowany na dni otwarte.

We czwartek 31 marca wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Praha na spektakl „Baśniowy Mostek Czarownic" w wykonaniu aktorów z Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza. Celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z sekretami i baśniami stolicy Dolnego Śląska Wrocławia oraz rozwijanie takich przymiotów i umiejętności jak – odpowiedzialność, pracowitość i troska o porządek.

We czwartek 24 marca dzieci z grupy IV oraz we środę 30 marca dzieci z grupy III odwiedziły bibliotekę publiczną im. ks. Twardowskiego przy ul. Skoczylasa. Przedszkolaki poznały niezwykłe meksykańskie opowieści, które pozwoliły im przenieść się, choć na chwilę do tego odległego kraju. Na zakończenie wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, korzystania z czytelni i właściwego zachowania.

We czwartek 24 marca dzieci z grupy III „Żuczki" uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Ogrodzie Jordanowskim. Dzieci zachęcane przez panią plastyczkę wykonały baranka wielkanocnego. Praca wykonana była na papierowym talerzyku a papierowe kulki imitowały wełnę. Dzięki tym działaniom dzieci mogły doskonalić swoją sprawność manualną.

We środę 23 marca nasze przedszkole kolejny raz odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej. W spotkaniu brały udział dzieci z dwóch najstarszych grup Żuczków i Pszczółek. Podczas wizyty strażniczka zapoznała dzieci z pełnym umundurowaniem, na którym widnieje godło Polski i herb miasta Warszawy. Utrwalone zostały numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy. Strażniczka omówiła również jak bezpiecznie korzystać z urządzeń gospodarstwa domowego.

W piątek 18 marca nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Wspólnie z dobrze znanym dzieciom z kreskówek Spongebobem policjanci opowiedzieli jak prawidłowo należy poruszać się po drodze, jako pieszy, rowerzysta czy pasażer. Dzieci poprzez zabawę dowiadywały się, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nich samych.

W piątek 18 marca dzieci z najstarszej grupy, wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych w budynku Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Namysłowskiej. Pod hasłem "Spotkanie z inteligentnym płynem - ciecz nienewtonowska" dzieci dokonywały różnych działań mających na celu obserwowanie, jak zachowuje się masa plastyczna vel „glut". W trakcie przeprowadzanych eksperymentów, dzieci same wyciągały wnioski porównując „glut" z wodą. Ile radości i zabawy może dać skrobia ziemniaczana i woda - widać to na zdjęciach.

Tegoroczne warsztaty wielkanocne odbyły się we wtorek 15 marca. We wszystkich grupach dzieci wspólnie z rodzicami wesoło spędzały czas podczas wykonywania wielkanocnych ozdób. Trzy najmłodsze grupy pracowały nad wykonaniem zwierząt kojarzących się ze świętami wielkanocnymi. U Biedronek powstały białe baranki, Motylki wykonywały dwa z pośród trzech proponowanych zwierzątek (baranek, zajączek, kogucik), Żuczki pracowały nad ozdabianiem wielkanocnego zająca. Jedynie Pszczółki pozostały przy najbardziej tradycyjnej ozdobie, czyli pisankach – ozdabiały styropianowe jaja. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za mile spędzony czas.

We wtorek 15 marca wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym prowadzonym przez „Filharmonię Przedszkolaka". Artystami występującymi na scenie byli muzycy grający na instrumentach smyczkowych. Dzieci poznały wygląd i brzmienie skrzypiec, altówki oraz wiolonczeli. Wybrane dzieci wspólnie z artystami wykonały utwór końcowy grając na dzwonkach i klawesach.

W dniach 1 – 11 marca w naszym przedszkolu ogłoszony został konkurs dla dzieci i rodziców na wykonanie palmy wielkanocnej. Od 14 marca w holu przedszkola była zorganizowana wystawa wykonanych palemek. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród miało miejsce w dniu 15 marca. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XII edycji Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli „Wiosenne tradycje" organizowanym przez Dom Kultury „Kolorowa". Tematem tegorocznej edycji było hasło „Na Zwiastowanie przybywaj Bocianie". Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

10 lutego dzieci z grupy III „Żuczki" uczestniczyły w zajęciu z wykorzystaniem metod aktywizujących takich jak burza mózgów, tablica pomysłów, technika zdania podsumowującego(...dokończ zdanie..). Temat zajęcia: W okresie przedwiośnia dbamy o zdrowie. Głównymi celami zajęcia było: uświadomienie dzieciom, w jaki sposób mogą dbać o swoje zdrowie, oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zadaniach i zabawach ruchowych. Dodatkowym walorem były liczne pomoce dydaktyczne (wykonane przez nauczycielki) oraz możliwość podsumowania zajęcia przez same dzieci (słonko –chmurka). Uważamy, że takie działania integrują grupę oraz kształtują umiejętność wyboru zdrowych produktów żywnościowych. Wszystkie nasze działania prowadzą do wyrabiania u dzieci nawyków w zakresie zdrowego żywienia.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XII edycji Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli „Wiosenne tradycje" organizowanym przez Dom Kultury „Kolorowa". Tematem tegorocznej edycji było hasło „Na Zwiastowanie przybywaj Bocianie". Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej 12/20 zaprosiła na wizytę w poniedziałek 29 lutego dzieci z grupy IV. Naszym przedszkolakom ukazał się przestronny budynek z wieloma salami lekcyjnymi. Już przy wejściu do szkoły dzieci przywitał głośny dzwonek zapraszający na lekcje. Jak prawdziwi uczniowie przedszkolaki zasiadły w szkolnych ławkach i wzięły udział w zorganizowanej specjalnie dla nich lekcji języka angielskiego.

W nagrodę za aktywny udział podczas lekcji i zachowanie godne wzorowego ucznia każdy otrzymał pamiątkowy wiatraczek z logo szkoły. Pierwszy kontakt ze Szkołą Podstawową nr 127 na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Dzieci z grupy IV pod okiem nauczycielek przygotowały przedstawienie zatytułowane „Pomagamy ptakom". We czwartek 25 lutego zaprosiły na ten występ młodszych kolegów i koleżanki. Przesłaniem było uświadomienie wszystkim przedszkolakom konieczności systematycznego dokarmiania ptaków w okresie śnieżnej i mroźnej zimy. Mali aktorzy z przedstawieniem odwiedzili również dzieci z pobliskiego Żłobka nr 11 przy ulicy Szymanowskiego 3a.

We wtorek 23 lutego dzieci z III i IV grupy były uczestnikami spotkania z przedstawicielką Oddziału Publicznej Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących zadań i działań, jakie realizuje straż miejska. Jest to między innymi:

• czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców,

• dbanie o porządek i spokój w stolicy,

• zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Starsze przedszkolaki z ciekawością przyglądały się umundurowaniu pani strażniczki oraz rekwizytom niezbędnym do codziennej pracy. Na koniec spotkania dzieci pomyślnie zdały egzamin ze znajomości numerów interwencyjnych do służb mundurowych oraz pogotowia ratunkowego.

W piątek 29 stycznia zawitał w progi naszego przedszkola cyrk „Pomponi" i od razu zrobiło się niezwykle wesoło – jak w piosence „... tam orkiestra pięknie gra: bum tra ra ra ra ra ra, tam orkiestra pięknie gra: bum bum ta ra ra ra...". Artyści wprowadzili dzieci w świat magii, gdzie „czarowały piłeczki". Zachwycali swoim kunsztem i poczuciem humoru. Dzieci gromkimi brawami nagrodziły taniec z obręczami i niezwykle „niezręcznego" klauna za jego akrobatyczne sztuczki.

W poniedziałek 25 stycznia od rana w naszym przedszkolu gwarno i wesoło. Wszystkie dzieci rozmawiają o strojach i przebraniach, w jakich wystąpią podczas balu karnawałowego. Po śniadaniu młodsze i starsze przedszkolaki barwnym korowodem wkroczyły do sali gimnastycznej i rozpoczęła się wesoła zabawa. Wodzireje przeplatali tańce w dyskotekowych rytmach zabawnymi konkursami i prezentacją kostiumów karnawałowych.

We środę 20 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście święto Babci i Dziadka. Na występy licznie przybyli zaproszeni przez dzieci goście. W tym dniu każda z grup prezentowała przygotowane programy artystyczne. Przedszkolaki całym sercem śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły wyrażając w ten sposób ogromna miłość do Dziadków. Zgromadzeni goście z dumą i wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt. Wszystkie dzieci po uroczystości wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.

W poniedziałek 18 stycznia 2016 o godzinie 15:30 dzieci z grupy IV wystawiły Jasełka. Mali aktorzy pięknie przebrani w stroje Maryi, Józefa, aniołków, pastuszków oraz króli pięknie recytowali i śpiewali. Na widowni zasiedli licznie zgromadzeni rodzice i bliscy dzieci z grupy Pszczółek. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami zaśpiewały kolędę „Gore gwiazda".

We środę 16 grudnia we wszystkich grupach odbyły się Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe. Jak co roku dzieci wspólnie z Rodzicami wykonywali różne ozdoby świąteczne. Najmłodsza grupa „Biedronki" wykonywała „świąteczne aniołki", „Motylki" wspólnie z rodzicami ozdabiały styropianowe bombki, w grupie „Żuczków" wesoło czas płynął podczas wykonywania sylwet Mikołaja, natomiast „Pszczółki" pilnie pracowały wykonując piękne karty świąteczne. Wszystkie wykonane wspólnie z rodzicami ozdoby zostały wyeksponowane w holu na tablicach poszczególnych grup.

We wtorek 15 grudnia gościem naszego przedszkola był długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj. Przedszkolaki wspólnie z Hanką Krakowianką powitały Mikołaja po staropolsku chlebem i solą prezentując piękne ludowe stroje. Przy wesołej muzyce, zabawie, tańcach i piosenkach czas szybko mijał. Na zakończenie spotkania Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent i pozował do pamiątkowego zdjęcia.

W dniach 7-11 grudnia dzieci przynosiły do grup wykonane przez siebie i rodziców stroiki bożonarodzeniowe. W poniedziałek 14 grudnia nauczycielki zrobiły w holu głównym przedszkola wystawę konkursowych stroików. Następnego dnia wszystkie przedszkolaki oglądały wystawę i oddawały głos na najładniejszy stroik. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie upominków i pamiątkowych dyplomów odbyło się we środę 16 grudnia przed Rodzinnymi Warsztatami Bożonarodzeniowymi.

4 grudnia dwie najstarsze grupy (Żuczki, Pszczółki) uczestniczyły w wycieczce do Kina Praha, a tam obejrzały film "Dobry dinozaur", w którym to młody dinozaur zaprzyjaźnia się z chłopcem, który pomaga mu wrócić do domu. Seans był nie tylko pouczającą filmową lekcją dla najmłodszych, zachwycał również pod względem wizualnym.

We środę 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Od samego rana oprócz dzieci do przedszkola licznie przybywały pluszowe misie – bohaterowie tego szczególnego święta. Wszystkie dzieci po śniadaniu uczestniczyły w zabawach ze swoimi ukochanymi przytulakami. Jedną z atrakcji w tym dniu było „Misiowe Kino" – dzieci z biletami wstępu chętnie oglądały przygody animowanych misiów. Na koniec Dnia Pluszowego Misia każde dziecko mogło podarować misiowi kolorowe serduszko.

19 listopada dzieci z grupy Żuczki przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom swoje zdolności aktorskie. Teatrzyk w wykonaniu młodych aktorów miał na celu wdrożenie „widowni" do właściwego odbioru utworu literackiego, jakim był wiersz Jana Brzechwy „Na straganie" . Zarówno aktorzy jak i widzowie poznali i utrwalili nazwy popularnych warzyw oraz tych mniej znanych (brukselka, kalarepka, seler). Ważnym aspektem i założeniem nauczycielek było zwrócenie uwagi na walory zdrowotne warzyw. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty a reakcja widowni uświadomiła wszystkim, że wysiłek aktorów był doceniony... dzieci za swój trud otrzymały wielkie brawa.

Realizując temat z zakresu poznawania pracy listonosza i instytucji, w której jest zatrudniony dzieci z najstarszej grupy poznawały pocztę, jej pracowników i rolę, jaką pełnią w społeczeństwie. Poprzez bezpośredni kontakt zrozumiały podstawowe zadania poczty. Dzieci swoją postawą udowodniły, że potrafią właściwie zachować się w miejscu publicznym i z zainteresowaniem wysłuchać ciekawych informacji na temat poczty.

We czwartek 12 listopada 2015 r. aktorzy agencji artystycznej „Koliber" przedstawili przedszkolakom humorystyczną „Bajkę o orzełku". Dzieci w przystępnej formie poznały legendę powstania pierwszej stolicy Polski – Gniezna i umieszczenia wizerunku orła białego w godle naszego państwa.

Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty listopada! Tym, co padli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa. I my przedszkolaki o tym pamiętamy dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy.

W poniedziałek 9 listopada 2015 roku odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości z udziałem wszystkich przedszkolaków. Grupa IV zaprezentowała młodszym kolegom i koleżankom patriotyczny montaż słowno-muzyczny. Poprzez kultywowanie uroczystości państwowych dzieci uczą się patriotyzmu, poznają symbole narodowe, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

W poniedziałek 2 listopada odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka". Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola z grupy „Biedronek" i „Motylków" zaprezentowały swój pierwszy występ przed zgromadzoną publicznością – Rodzicami. Mali artyści dostarczyli swoim bliskim wiele radości i wzruszeń. Po występie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie a Pani Dyrektor czarodziejskim lizakiem dokonała pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Po uroczystości wszystkie nowo pasowane przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przytulanki – misie.

Drugiego listopada w Dzień Zaduszny, dwie najstarsze grupy wybrały się na spacer pod pomnik poświęcony żołnierzom organizacji niepodległościowych walczących o wolną Polskę. Dzieci postawiły zapalone znicze, oddając cześć bohaterom tamtych lat

W grupie I „Biedronki" 29 października 2015 odbyły się zajęcia kulinarne, na których dzieci zamieniły się w „kucharzy". Utrwalaliśmy znajomość nazw warzyw i próbowaliśmy je. Kolorowe stroje, (fartuszki i czapki) pomogły dzieciom stać się znawcami w tworzeniu zdrowych i smacznych kanapek. Apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom zajęć, aż miło było popatrzeć.

"ŻUCZKI" Z WIZYTĄ W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

We czwartek 29 października 2015 roku dzieci z grupy IV były na wycieczce w pracowni krawieckiej. Miały okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca krawcowej, pracownia krawiecka, jakie znajdują się w niej sprzęty i akcesoria potrzebne do uszycia odzieży. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają ubrania i jaką pracę wykonują maszyny do szycia. 

 

cam01514cam01514

 

W dniu 22 października do naszego przedszkola przyjechali specjalni goście – Pan Waldemar Maziński, autor bajek dla najmłodszych, oraz Pan Rafał Kado – ilustrator. Dzieci miały okazję posłuchać pouczających bajek („Mały psotny Wiking", oraz "Jak gąsieniczka mała motylem się stała") i porozmawiać o ich treści. Przedszkolaki dowiedziały się również, czym zajmuje się ilustrator, oraz zobaczyły etapy tworzenia rysunków. Spotkanie przebiegło w bajkowej atmosferze!

We czwartek 15 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Agencji Koncertowej Muzyka. Wszystkie przedszkolaki wspólnie z wesołą, pogodną Księżniczką Muzalindą odbyły wyprawę po Królestwie Muzyki. Dzieci podczas muzycznej wędrówki spotkały ślimaka, żabkę, motyla oraz skrzata z gatunku Skrzypczaków. Wszyscy wspólnie poszukiwali zagubionej „duszy" skrzypiec.

We wtorek 6 października w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka z dziećmi z grupy III i IV prowadzona przez gości z Rejonowej Policji w Warszawie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą policjanta, nabywały świadomość o znaczeniu jego pracy w ruchu drogowym i sytuacjach trudnych. Nasi goście szczególną uwagę zwrócili na problem bezpiecznego zachowania naszych pociech w otaczającym świecie. Dzieci zapoznały się z:

• podstawowymi zasadami ruchu drogowego

• numerem alarmowym oraz zasadami wzywania pomocy

• zasadami zachowania podczas spotkania z osobami obcymi

• „pozycją żółwia" jaką należy przyjąć podczas ataku psa.

Po spotkaniu dzieci otrzymały znaczki odblaskowe oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.

We środę 30 września gośćmi naszego przedszkola byli aktorzy teatru „Kuffer". Zabrali naszych podopiecznych w niezwykłą podróż do dzikiej Afryki pełnej różnorodnych, egzotycznych zwierząt. Dzieci wspólnie z główną bohaterką małpką Malwinką przeżywały niesamowite przygody. Spotkały między innymi tańczącego węża, papugę – modelkę, krokodyla, groźnego pirata, cyrkowe zwierzęta oraz smutnego tygrysa. Dowiedziały się, że od słabszej i mniejszej małpki można wiele się nauczyć.

24 września dwie najstarsze grupy „Pszczółki" i „Żuczki" odbyły pieszą wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego. W wyprawie tej towarzyszyły dzieciom nie tylko dobre humory, ale także piękna słoneczna pogoda. Dla wielu z nas było to niezwykłe uczucie, znaleźć się tak blisko dzikich, egzotycznych zwierząt. Mogliśmy z bliska je podziwiać i obserwować ich zachowanie. W zaciszu niezwykle urokliwego akwarium, wśród neonowych rybek, wszystkie dzieci zachwycił - bardzo groźny rekin.

To była nasza pierwsza wspólna jesienna przygoda w ZOO.

W cyklu zajęć wdrażających dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszych, najstarsza grupa wybrała się 23 września na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Celem spaceru było: obserwowanie ruchu drogowego i pieszych na ulicy (skrzyżowaniu), nauka przechodzenia po pasach na drugą stronę ulicy.

 

 

dsc 0302  dsc 0303

 

DOMKI DLA SKRZYDLATYCH PASIASTYCH PRZYJACIÓŁ

Miło na poinformować, że nasze Przedszkole wzięło udział w projekcie Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga – Północ, który w związku z realizacją zadania finansowanego ze środków budżetu partycypacyjnego zaopatrzył nas w „Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół". Projekt ma na celu rozwijanie u dzieci świadomości i edukacji ekologicznej. W naszym ogrodzie rozmieszczono domki dla pożytecznych i całkowicie niegroźnych dla dzieci owadów, dzięki czemu nasi podopieczni mają niepowtarzalną możliwość obserwacji w sposób bezpośredni przyrody. Zachęcamy i Państwa do obejrzenia naszych nowych nabytków. 

cam00731

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

21 września ( poniedziałek ) dzieci z grup najstarszych "Pszczółki" i "Żuczki" tak samo jak dzieci młodsze uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem . Podczas 40 min. zajęć dzieci uzyskały informacje o pszczołach oraz ich roli w środowisku naturalnym. Nasi milusińscy zapoznali się z pokazowym ulikiem z żywymi pszczołami, w którym zabezpieczeniem była szyba.

Dzieci były bardzo zainteresowane rozpoznaniem królowej –wszystkim od razu się to udało. Naszych podopiecznych zaciekawił strój pszczelarza oraz prezentacja podstawowych narzędzi jego pracy. Podsumowaniem spotkania było omówienie pszczelich produktów oraz degustacja miodów na wafelkach. Każde dziecko otrzymało upominek –drewnianą "pałeczkę niekapkę"- nabierak do miodu.

Nasze Grupy

Grupa biedronki

Grupa I
Biedronki

Grupa motylki

Grupa II
Motylki

Grupa Żuczki

Grupa III
Żuczki

Grupa pszczolki

Grupa IV
Pszczółki

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook