,,Wszystko, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu
o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi,
patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”

Robert Fulghum

Nasze przedszkole powstało w 1955 roku. Zajmuje parter w budynku trzypiętrowym. Placówka posiada dwa wejścia: jedno od ul. Karola Szymanowskiego, drugie od ul. Bertolta Brechta. Rodziców i dzieci zapraszamy do korzystania z wejścia przez ogród. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców dokonano przebudowy tarasów. Dużym udogodnieniem jest wykonanie podjazdu przeznaczonego dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych. W pięknym, dużym ogrodzie dzieci mają okazję bawić się z wykorzystaniem ekologicznego sprzętu rekreacyjnego, a także uczestniczyć w imprezach plenerowych. Ogród jest naszą chlubą!

Przedszkole  czynne jest w godz. 6:30 – 17:00

Posiadamy:

• Wygodne, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale zabaw dla dzieci spełniające normy bezpieczeństwa.
  • Przestronną salę gimnastyczną, umożliwiającą prowadzenie zajęć umuzykalnienia, tańców, ćwiczeń gimnastycznych i korekcyjnych. Sala wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i przybory do ćwiczeń oraz różnorodne instrumenty muzyczne.
  • Zmodernizowaną i odnowioną kuchnię, serwującą smaczne, pożywne i zdrowe posiłki, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W miarę możliwości opartą na ekologicznych i zawsze sprawdzonych produktach.

Oferujemy:

• Profesjonalną opiekę doświadczonych pedagogów (ukończone studia wyższe).
  • Specjalistyczną opiekę psychologa, logopedy oraz pedagoga specjalnego
  • Atrakcyjne, nowoczesne metody pracy m.in.: kodowanie, Metoda Froebla, zajęcia z tablicą multimedialną i magicznym dywanem
  • Bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, gimnastyka korekcyjna, rytmika.

Zapewniamy:

• Optymalny rozwój dzieci w oparciu o tworzone przez nas indywidualne programy.
  • Uczestnictwo w spektaklach teatralnych.
  • Udział w wielu konkursach plastycznych.
  • Świąteczne zajęcia warsztatowe dla rodziców.
  • Spotkania adaptacyjne dla dzieci 3-letnich.
  • Inne imprezy artystyczno – plenerowe.

Nasze tradycje:

• Pasowanie na Przedszkolaka, Pożegnanie Starszaków,
  • Pikniki rodzinne.
  • Warsztaty świąteczne.
  • Spotkania okolicznościowe (m. in. Jasełka, Dzień Babci, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka)

Chcemy być Państwa partnerami w procesie kształtowania osobowości i wiedzy Państwa dzieci. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i sugestie.

Kodowanie                                         Magiczny Dywan                     Tablica Multimedialna                        Metoda Froebla

IMG 20220301 113625     IMG 20230214 154411     IMG 20220601 104512 1   IMG 20230217 094824 IMG 20230217 095733